BANKI WKŁADAJŠCE 1% AKTYWÓW DO BITCOINU MOGŠ WYSŁAĆ BTC PO 20 TYS. DOLARÓW: ANALYST

Amerykańskie banki mogą teraz przechowywać klucze kryptograficzne, co oznacza, że mogą przechowywać Bitcoin, Ethereum i inne zasoby cyfrowe. Analitycy mówią, że ten ruch jest niezwykle pozytywny dla tej przestrzeni.
Jeden z komentatorów mówi, że posunięcie amerykańskich banków, aby zabezpieczyć i zainwestować w Bitcoin Trader, nawet z 1% swoich aktywów, może wysłać ten rynek w górę.
Rosnąca liczba inwestorów z Wall Street ujawniła, że trzymają oni Bitcoin jako zabezpieczenie po rozważeniu wyników makro aktywów. Ich pozycje są niewielkie, w większości przypadków stanowią 1-3% ich portfela.

To może nie brzmieć zbyt wiele. Ale analityk niedawno przypomniał Crypto Twitter, że kilka punktów procentowych tu i ówdzie może przejść długą drogę.

JAK BITCOIN MOŻE WIĘCEJ NIŻ PODWOIĆ

Według menedżera aktywów cyfrowych Charlesa Edwardsa, Bitcoin może podwoić się pod jednym warunkiem: „Jeśli amerykańskie banki umieściłyby w #Bitcoinie tylko 1% swoich aktywów jako inwestycję, zabezpieczenie lub ubezpieczenie…“ Skomentował to w nawiązaniu do wykresu z zarządu FRED Rezerwy Federalnej, który sugeruje, że amerykańskie banki komercyjne posiadają aktywa o wartości 20 bilionów dolarów.

14 BTC i 95,000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Graj teraz!
To był oczywiście teoretyczny scenariusz. Ale Edwards powiedział, że „nie jest trudno zobaczyć, dokąd to zmierza“, odnosząc się do akumulacji Bitcoinów w Grayscale.

Ten pozytywny sentyment przychodzi, ponieważ coraz więcej inwestorów oczekuje, że technika i makroekonomia zepchną Bitcoin do 20.000 dolarów. Starszy analityk rynku towarowego Bloomberg, Mike McGlone, powiedział w czerwcowym raporcie:
„Bitcoin odzwierciedla powrót do poprzedniego szczytu w 2016 roku. To był ostatni raz, gdy podaż zmniejszyła się o połowę, a trzeci rok po znaczącym szczycie… Szybko postępujące cztery lata i drugi rok po prawie 75% spadku w 2018 roku, Bitcoin zbliży się w tym roku do rekordowego poziomu około 20.000 dolarów, naszym zdaniem, jeśli podąży za trendem w 2016 roku.“.

DUŻE NIEDOPOWIEDZENIE

Chociaż inwestorzy Bitcoin przyjęliby ruch do 20.000 dolarów, dziesiątki miliardów dolarów idących do BTC prawdopodobnie więcej niż podwoić ceny.
Analiza wykazała, że za każdym razem, gdy inwestor wprowadza 1 USD na rynek BTC, kapitalizacja rynkowa aktywów wzrasta o więcej niż tego dolara. Jest to tzw. „fiat amplifier“ lub „fiat multiplier“ i jest produktem ubocznym płynności tego rodzącego się rynku.

Wybitny inwestor Alex Kruger skomentował, dlaczego ten wzmacniacz istnieje na początku 2019 roku:

„Zainwestuj stosunkowo dużą sumę w małe aktywa (w dolarach), gdzie dodatkowo znaczna część nie jest płynna (tzn. nie handluje, siada na giełdach) => rakieta cenowa. Stała podaż potęguje ten wpływ. Inny sposób patrzenia na to: Chcesz kupić 1.000 BTC (3,8 miliona dolarów) na rynku w Coinbase? Musisz przekroczyć widełki ofertowe. W ten sposób otrzymamy około 10% premii.“

Toczy się debata na temat tego, czym dokładnie jest ten wzmacniacz dla Bitcoina. Obliczenia dokonane w 2018 roku podają tę wartość od dwóch do 117 razy, przy czym ta ostatnia została oszacowana przez JP Morgan.
Zakładając niski szacunek pięć razy, 200 miliardów dolarów zastrzyk kapitału na rynku Bitcoin może wysłać ten rynek o 1 bilion dolarów więcej. Oznaczałoby to cenę ponad 60.000 dolarów za monetę. Oznacza to dziesięciokrotną wartość bazową, która oznaczałaby wzrost ceny Bitcoinów do ponad 100 000 dolarów za monetę.